Info lapa 28.03.2019
Piedāvājam jaunākās informācijas un aktualitāšu apkopojumu uz 2019.gada 28.martu LAAA infolapas formātā.

6.aprīlī notiks LAAA ekspertu un šķirnes saimniecību tikšanās. Ierašānās no 10:00, sākums 11:00. Norises vieta - Vecpiebalgas kultūras nams.


Latvijas aitu audzētāju asociācija, pasākuma “Zināšanu pārneses un informācijas pasākumi” apakšpasākuma “Profesionālās izglītības un prasmju apguves pasākumi” ietvaros, 29.-30. aprīlī rīko divu dienu mācības "Aitkopības produkcija, vilnas, gaļas un piena kvalitāte, to ietekmējošie faktori, ražošanas ekonomiskais pamatojums".

Mācības notiks saimniecībā Mazburkas (Smārdes pagasts, Engures novads).

Lektori: prof. Daina Kairiša, Agita Blūma, Dace Bārzdiņa.

Mācības ietver gan teorētiskās, gan praktiskās nodarbības. Visi mācību dalībnieki, kuri apmeklēs vismaz 75%, saņems apliecinājumu par dalību mācībās (8h stundas teorija, 8h stundas praktiskās mācības).

Līdzmaksājums par dalību divu dienu mācībās ir 11.81 euro mazajām saimniecībām un mežsaimniecības pakalpojumu uzņēmumiem, kam pēdējā noslēgtā gada apgrozījums nepārsniedz 15 000 euro, un meža zemes īpašniekiem un tiesiskajiem valdītājiem ar meža zemes platību līdz 50 hektāriem. Pārējiem līdzmaksājums sastāda 59,03 euro.

Pieteikšanās obligāta, vietu skaits ierobežots. Pielikumā mācību dalībnieka reģistrācijas anketa.

Mācībām var pieteikties rakstot info@laaa.lv vai zvanot 25669918.

Mācības atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests.


2019.gada 28.martā oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis” publicēti un 2019.gada 29.martā stāsies spēkā 2019.gada 26.martā pieņemtie Ministru kabineta noteikumi Nr. 134 “Lauksaimniecības un akvakultūras dzīvnieku, to ganāmpulku un novietņu reģistrēšanas kārtība un lauksaimniecības dzīvnieku apzīmēšanas kārtība” (pielikumā).

Links kur publicēti noteikumi.

https://likumi.lv/ta/id/305856-lauksaimniecibas-un-akvakulturas-dzivnieku-to-ganampulku-un-novietnu-registresanas-un-lauksaimniecibas-dzivnieku-apzimesanas


Zemkopības ministrijas aktuālā informācija:

1)Atbalsta summa LIZ iegādei palielināta par 20 miljoniem eiro
Valdība otrdien, 26. martā, apstiprinājusi Zemkopības ministrijas sagatavoto grozījumu noteikumos par valsts atbalstu lauksaimniecībā izmantojamās zemes iegādei lauksaimniecības produkcijas ražošanai.

http://www.losp.lv/node/5911

2) Lauksaimniecības un akvakultūras dzīvnieku reģistrs kļūs informatīvāks
Valdība otrdien, 26. martā, apstiprinājusi Zemkopības ministrijas sagatavoto kārtību lauksaimniecības un akvakultūras dzīvnieku, to ganāmpulku un novietņu reģistrēšanai un lauksaimniecības dzīvnieku apzīmēšanai.

http://www.losp.lv/node/5912

3) Atjaunotas prasības meliorācijas sistēmu reģistrēšanai meliorācijas kadastrā.
Valdība otrdien, 26. martā, apstiprinājausi jaunus meliorācijas kadastra noteikumus, ko sagatavojusi Zemkopības ministrija. Noteikumi attiecas visiem zemes īpašniekiem un tiesiskajiem valdītājiem, kuru zemes īpašumā ūdens režīmu regulē izbūvētas meliorācijas sistēmas. Meliorācijas sistēmas Latvijā ūdens režīmu regulē 2,1 miljonā hektāru lauksaimniecības un meža zemes, un meliorācijas sistēmu īpašnieki vai tiesiskie valdītāji ir valsts, pašvaldības un privātpersonas.

http://www.losp.lv/node/5913

4) 5.aprīlī Jelgavā Zemgales lauksaimnieki un lauku iedzīvotāji aicināti uz konferenci “Stipri reģioni, stipra valsts!”
Zemkopības ministrija (ZM) un Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) aicina Zemgales lauksaimniekus, uzņēmējus un iedzīvotājus apmeklēt konferenci “Stipri reģioni, stipra valsts!” Konference notiks 5. aprīlī, piektdienā, LLU Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātē, Svētes ielā 18, Jelgavā. Konferences sākums plkst. 11:00.

http://www.losp.lv/node/5914


ZM informē un atgādina, ka turpinās tematiskā darba grupu sēriju, kuru mērķis ir, kopīgiem spēkiem objektīvi izvērtējot situāciju, vajadzības un iespējas, sagatavot izsvērtus priekšlikumus nepieciešamajiem atbalsta mehānismiem, kas rezultēsies Kopējās lauksaimniecības politikas (KLP) Stratēģiskā plāna atbalsta pasākumos periodam pēc 2020.gada.

ZM aicina uz tematisko ekspertu darba grupu “Paaudžu nomaiņa”, kas notiks š.g. 1. aprīlī plkst. 10:00 Zemkopības ministrijas 314.kabinetā.

Diskutēs par situāciju nozarē, par vajadzībām un iespējām, un to, kas nepieciešams, lai sekmētu jauno lauksaimnieku iesaistīšanos lauksaimniecībā.


Reģionālo konferenču datumi par KLP.

Esiet aktīvi un iesaistieties diskusijās. Konferenču datumi:
21.03. – Jelgava;
27.03. – Talsi;
10.04. – Smiltene;
12.04. – Aizkraukle;
17.04. – Preiļi.


Pielikumā jaunākā informācija par aitas un kazas gaļu (statistika).


Īpašs piedāvājums LAAA biedriem no Latvijas šķirnes sēklām.

Piedāvājam krustziežu (kāpostu) dzimtas augu maisījums aitu ganībām, kas veidots balstoties uz ārzemju pieredzi.
Sastāvs:
25% Kacenkāposts (Brassica Oleracea);
40% Rapsis (Brassica napus);
35% Rāceņi (Brassica rapa)

Izsējas norma 5 - 8 kg/ha
Cena: 5.80 EUR/kg (bez PVN)
Maisījums uz iepriekšēju pasūtījumu un priekšapmaksu.
Pasūtījumu termiņš līdz 10. Aprīlim (jo kacenkāpostu un rāceņu piegādātājs ilgāk negarantē sēklu rezervāciju).
Pielikumā arī mūsu zālāju sēklu piedāvājums.
LAAA biedriem piedāvājam 10% atlaidi visiem zālāju sēklu maisījumiem.
Sīkāka informācija iveta@seklas.lv (Iveta Gūtmane), ugis@seklas.lv (Uģis Dronka).


Nepalaid garām svarīgāko notikumu pirms jaunās sezonas sākuma!

Izstādi "Pavasaris 2019" Izstāžu kompleksā “Rāmava” - trīs dienas, no 11. līdz 13.aprīlim (ceturtdien, piektdien un sestdien)!

Izstāde jau 27. reizi kopā pulcēs lauksaimniecības, lopkopības, dārzkopības un komunālās saimniecības nozaru interesentus un ekspertus. Vairāk kā 300 izstādes dalībnieku piedāvās nozaru novitātes, labākos risinājumus un piedāvājumus. Izstādē aicinām apskatīt jaunākos tehnikas un tehnoloģiju piedāvājumus, kā arī apmeklēt izglītojošo programmu.

Plašāka informācija par izstādi pieejama mūsu mājaslapā www.aml-ramava.lv, kā arī, tuvojoties izstādei un izstādes laikā, papildus informāciju par notikumiem izstādē un izstādes dalībniekiem publicēsim arī šeit.


Lauku atbalsta dienesta semināri par aktualitātēm jau notiek, ieskaties, informācija par semināru norises vietām un laikiem šeit :

http://www.lad.gov.lv/lv/aktualitates-un-kalendars/aktualitates/lad-organize-seminarus-lai-pastastitu-par-aktualitatem-916


5. aprīlī Jelgavā Zemgales lauksaimnieki un lauku iedzīvotāji aicināti uz konferenci “Stipri reģioni, stipra valsts!”.

Plašāka informācija : http://lzf.lv/?p=2113Pielikumā infomācija par bioefektīvas dzīvnieku pārtikas izstrādi bioloģiskām saimniecībām.

Šobrīd tiek meklētas saimniecības, kas vēlas sadarboties.
Ja ir interese, lūgums rakstīt Jurim Rubenim, e-pasts: juris_rubens@inbox.lv.


Iespēja izzināt piena aitas un nobaidīt fantastiski gardu saldējumu!Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs 8.-9.aprīlī organizē semināru “Meliorācijas sistēmas, to kopšana un uzturēšana“ zināšanu papildināšanai.

Sīkāk par mācībām LLKC mājas lapā http://new.llkc.lv/lv/nozares/talakizglitiba/organize-seminaru-par-melioracijas-darbiem-saimniecibas


LLKC nedēļas jaunumus lasi Lauku e-lapā: 

http://laukutikls.lv/sites/laukutikls.lv/files/informativie_materiali/lauku_e-lapa_28.03.2019.pdf

"Latvijas aitu audzētāju asociācija"
© 2019-2018
"Klimpas", Jeru pagasts, p/n Endzele, Rūjienas novads, LV-4234
e-pasts: info@laaa.lv
Seko jaunumiem