Info lapa 20.12.2019
Piedāvājam jaunākās informācijas un aktualitāšu apkopojumu uz 2019.gada 20.decembri LAAA infolapas formātā.

 


Decembra pirmajā sestdienā LAAA biedri un darbinieki ar ģimenēm sanāca kopā, lai atskatītos uz šajā gadā paveikto un pavadītu lielisku vakaru.

Šis gads ir bijis pasākumiem bagāts un tas apkopots šajā video: https://youtu.be/ZPFhKY6IEP8

Ballē tika sveiktas saimniecības par vaislas teķu pēcnācēju pārbaudi un kvalitatīvu teķu izaudzēšanu - Aigars Mētra, SIA Mikaitas, ZS Zīles, Ances SIA, 3D development, ZS Silvas, ZS Čakaiņi.

Tika pasniegti arī šķirnes audzētāja atzinumi šķirnes saimniecībām.

Bildes no balles var apskatīt šeit: https://failiem.lv/u/sa4k25rc Tās varēs apskatīt un lejupielādēt 2 mēnešus.

Šajā otrdienā, LAAA valdes priekšsēdētājs devās uz Līgatnes mūzikas skolas atskaites koncertu, lai pasniegtu gleznu izsolē iegūtos līdzekļus. Kopā tie bija 575.00 EUR.

Paldies visiem, kuri ziedoja un atbalstīja šo projektu.


LAAA valdes priekšsēdētājs Dmitrijs Bortņikovs pagājušajā nedēļā piedalījās tiešo maksājumu apakšgrupas sanāksmē, kur tika runāts par brīvprātīgi saistīto atbalstu (BSA).

LAAA uzskata, ka šo maksājumu noteikti vajag saglabāt un to lūgs arī Zemkopības ministrijai no savas puses, lai sasniegtu nozares mērķus un saglabātu ražošanu. Šobrīd Latvijā ļoti liels apjoms jēru tiek nokauti pašpatēriņam, Eiropā tie ir tikai ~10%. Mēs vēlamies, lai šis maksājums būtu kā instruments jēra gaļas patēriņa pieaugumam Latvijā, vienlaicīgi samazinot pašpatēriņu.


Vēl tikai šodien iespēja abonēt žurnālu AgroTops visam 2020. gadam par 15% lētāk!

Tas izdarāms divējādi:

vai nu abonējot Latvijas pastā, uzrādot atlaides kuponu (tas atrodams un izgriežams no AgroTopa oktobra, novembra vai decembra numura),

vai arī abonējot vietnē ABONESANA.LA.LV, atlaižu laukā ievadot kodu AT2020KUPONS (saite:http://abonesana.la.lv/abonesana/2).

Abonējot žurnālu AgroTops 12 mēnešiem, dāvanā arī skaists sienas kalendārs ar dārza darbu dienām.


Decembra "Latvijas Lopkopī" raksts par Elizabeti un Māri Bendikiem, kas Kocēnu novada “Ozolos” attīsta Sufolkas un Ostfrīzijas aitu ganāmpulkus.

Elizabete savas Sufolkas tīršķirnes aitiņas savulaik iegādājusies no "SF17", savukārt Ostfrīzijas piena aitu audzēšana uzsākta, jo gribējies pamēģināt aitu piena produktu ražošanu. Pirmie ekspermineti bijuši daudzsološi. Gaidīsim nākamo sezonu, kad Elizabete sola pircējiem piedāvāt aitu piena saldējumu, jogurtu un citus labumus.


Biedrība Zemnieku saeima aicina uz Lauksaimnieku Jaungada balli, kas notiks 2020.gada 4.janvārī plkst.19:00 Jelgavas pilī, Lielā iela 2.

BALLES PROGRAMMĀ:

Balles pirmajā daļā "Zemnieku saeimas" vadības apsveikums, Maestro Raimonda Paula un Zigfrīda Muktupāvela Ziemassvētku koncerts. Pasākuma turpinājumā vakariņas, izklaides, saviesīgas sarunas kopā ar kolēģiem no visas Latvijas un balle kopā ar grupu "Tirkizband"! Balles īpašais viesis - Žoržs Siksna!

IEEJAS KARTES:

Biļetes tirdzniecībā no 2. līdz 30.decembrim. Cenā iekļautas uzkodas, vieta pie galdiņa, sagaidīšanas dzēriens un dažādas izklaides. Pasākuma vietā darbosies bārs, kurā norēķini ar skaidru naudu.

Biļetes iespējams iegādāties portālā bezrindas.lv, sadaļā “svētki” - Zemnieku saeimas Lauksaimnieku Jaungada balle!


Līdz 17. janvārim ikviens jaunais lauku uzņēmējs, kurš piedalījies Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) rīkotajās mācībās, aicināts pieteikties dalībai konkursā “Laukiem būt!”, ko jau astoto gadu organizē Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) un Valsts Lauku tīkls.

Sīkāka informācija šeit: http://laukutikls.lv/nozares/uznemejdarbiba/raksti/konkurss-laukiem-ir-klat


ZM informē, ka no 2020. gada sākuma traktortehnikai vairāki jauni nosacījumi, sīkāk lasi šeit: 

https://www.zm.gov.lv/zemkopibas-ministrija/presei/no-2020-gada-sakuma-traktortehnikai-vairaki-jauni-nosacijumi?id=10787


Iznākusi decembra Lauku lapa!

http://www.laukutikls.lv/sites/laukutikls.lv/files/informativie_materiali/lauku_lapa_12_177.pdf


Svarīgas izmaiņas no akcīzes nodokļa atbrīvotās dīzeļdegvielas saņemšanai no 2020.gada: nepieciešami lielāki ieņēmumi no hektāra!

Aicinām lauksaimniekus izvērtēt šā gada ieņēmumus, lai nākošajā gadā varētu saņemt no akcīzes nodokļa atbrīvoto dīzeļdegvielu.


Dzīvnieku izcelsmes blakusproduktiem, ko transportē Latvijas teritorijā un uz ES dalībvalstīm, divu dažādu tirdzniecības pavaddokumentu vietā no 2020. gada 1. janvāra būs nepieciešams tikai viens.

Turpmāk šis tirdzniecības pavaddokuments Latvijā un ES dalībvalstīs būs identisks.

Avots: Zemkopības ministrija


Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Mūžizglītības centrs aicina uz ES finansētu 160 stundu kursu “Bioloģiskā lauksaimniecība”, kurā apgūt bioloģiskās saimniekošanas pamatus pielietojot teorētisko un praktisko nodarbību ciklus profesionālu, praktizējošu pasniedzēju vadībā izmantojot praktizējošu saimniecību bāzi praktisko iemaņu apgūšanai.

Informācija : https://lzf.lv/?p=2655

 

"Latvijas aitu audzētāju asociācija"
© 2019-2018
"Klimpas", Jeru pagasts, p/n Endzele, Rūjienas novads, LV-4234
e-pasts: info@laaa.lv
Seko jaunumiem