Info lapa 18.10.2021
Piedāvājam jaunākās informācijas un aktualitāšu apkopojumu uz 2021.gada 18.oktobri LAAA infolapas formātā.

2021. gada 27.-28.oktobrī Vidzemē notiks biedrības "Latvijas aitu audzētāju asociācija" organizētās divu dienu mācības "Aitkopības produkcijas pārstrāde, kvalitātes nodrošināšana.". Mācību praktiskā daļa notiks gan saimniecībā 3D development, gan SIA AIBI.

Teorijas daļa notiks nometņu centrā Ērgļa spārni ("Lazdas", Ērgļu pagasts, Madonas novads).
Lektores - Inga Platpīre, Daina Kairiša.
Ar mācību programmu var iepazīties pielikumā. Apmeklējot divu dienu mācības, pārraugiem kā ierasts tiks piešķirtas 16h (8h teorija, 8h prakse).
Līdzmaksājums par dalību divu dienu mācībās ir 13,00 euro mazajām saimniecībām un mežsaimniecības pakalpojumu uzņēmumiem, kam pēdējā noslēgtā gada apgrozījums nepārsniedz 15 000 euro, un meža zemes īpašniekiem un tiesiskajiem valdītājiem ar meža zemes platību līdz 50 hektāriem. Pārējiem līdzmaksājums sastāda 65.00 euro.
Mācības ietver gan teorētiskās, gan praktiskās nodarbības.
Pieteikšanās obligāta, dalībnieku skaits ierobežots (grupā max 20 cilvēki).
Visiem, kuri būs apmeklējuši vismaz 75%, tiks izsniegts apliecinājums.
Dalībai mācībās aicinām pieteikties, zvanot pa tālr. 25669918 vai rakstot uz e-pastu: info@laaa.lv.
Pirms apstiprināsim Jūsu reģistrāciju, lūgums aizpildīt un elektroniski atsūtīt Mācību dalībnieka reģistrācijas veidlapu (pielikumā).
Papildus aicinām atsūtīt skanētus arī citus saistošus dokumentus, kas pierāda Jūsu iesaisti nozarēs (lauksaimniecības un pārtikas ražošanas nozare vai pārtikas ražošanas nozare vai mežsaimniecības nozare).
Kā saistošie dokumenti var būt, piemēram, Zemesgrāmata, kas apliecina, ka Jūsu īpašumā ir lauksaimniecības zeme, mežs; EPS izdruka, ja Jūs 2021.gadā esiet pieteicies platību maksājumiem; saimnieciskās darbības veicējiem D3 veidlapas kopija; juridiskām personām gada pārskata kopija; uzņēmuma (z/s) darbiniekiem izziņa par to, ka strādā uzņēmumā (darba līgums nav jāiesniedz), par ģimenes locekļiem -skaidrojumu ieraksta Mācību dalībnieka reģistrācijas veidlapā sadaļā Piezīmes –radniecības saistību ar uzņēmuma īpašnieku, kā arī informāciju par to, ka klausītājs ir iesaistīts uzņēmuma saimnieciskajā darbībā un ir kopīga mājsaimniecība. Vērtētājiem un pārraugiem - sertifikāta kopija.

Mācību dalībniekiem jāuzrāda Covid-19 sertifikāts, kurš apliecina, ka mācību dalībnieks ir pabeidzis pilnu vakcinācijas kursu pret Covid-19 vai pārslimojis Covid-19 pēdējo 6 mēnešu laikā. Sertifikātu iespējams lejuplādēt vietnē www.Covid19sertifikats.lv.


LAD izmaksā vienotā platību maksājuma avansu.

2021.gada 16.oktobrī Lauku atbalsta dienests (LAD) sāk izmaksāt vienotā platību maksājuma (VPM) un bioloģiskā maksājuma avansu – lauksaimnieki savos kontos maksājumus saņems no 18.oktobra.
VPM avansu pirmajā dienā saņems ļoti liels klientu skaits – aptuveni 40,7 tūkstoši lauksaimnieku, kopējā izmaksātā summa būs 98 miljoni eiro. 3244 klienti saņems bioloģiskās lauksaimniecības maksājuma avansu.
Oktobrī platību maksājumos tiks izmaksāti 124,5 miljoni eiro, no tiem 105 miljoni būs VPM avanss, pārējais - bioloģiskā maksājuma avanss. Plašāka informācija par likmēm un izmaksu grafiku skatāma dienesta mājaslapā sadaļā “Platību maksājumi - Atbalsta likmes un izmaksu grafiks”.
Vienotā platību maksājuma avanss tiek izmaksāts 70 procentu apmērā - avansā lauksaimnieki saņem 65,1 eiro par hektāru. Bioloģiskās lauksaimniecības avansa maksājums ir 85 procentu apmērā, likme (ņemot vērā to, kādi kultūraugi tiek audzēti) ir no 97 līdz 485 eiro par hektāru.
VPM gala maksājumu, zaļināšanas, maksājumu, brīvprātīgi saistīto atbalstu par slaucamām govīm, par dārzeņiem, par augļiem un ogām, par aitām un kazām, mazo lauksaimnieku shēmas un citus maksājumus klienti saņems šā gada decembrī.
LAD atgādina, ka tiem lauksaimniekiem, kuri vasarā ir saņēmuši VPM avansa maksājumu kā īstermiņa aizdevumu, no aprēķinātās kopējās atbalsta summas vispirms tiks ieturēts izmaksātais aizdevums.


Pasludināti Zemkopības ministrijas konkursa “Sējējs 2021” laureāti.

6. novembrī, sestdienā, plkst. 13:40 televīzijas kanālā “TV3” tiks demonstrēts raidījums par konkursa “Sējējs 2021” laureātiem un viņu apbalvošanu.

Plāšak ZM mājas lapā:
https://www.zm.gov.lv/zemkopibas-ministrija/presei/pasludinati-zemkopibas-ministrijas-konkursa-sejejs-2021-laureati?id=12552


Oktobra Saimnieks numurā!


Tiešsaistes seminārs "Zaļā kursa iespējas un izaicinājumi lauksaimniekiem."

Vebinārā uzzināsiet par Eiropas zaļā kursa mērķiem, pieejamajiem atbalsta risinājumiem lauksaimniekiem, kā arī energoefektīvām tehnoloģijām, kas ļauj samazināt enerģijas patēriņu un uzlabot konkurētspēju.
Plašāk par semināru un pieteikšanās šajā saitē;
https://www.elektrum.lv/lv/uznemumam/energoefektivitate/aktualie-seminari/zala-kursa-iespejas-un-izaicinajumi-lauksaimniekiem


Iespēja iegādāties veselības apdrošināšanas polisi.

Pielikumā LOSP izvēlētais piedāvājums un sīkāka informācija par pieteikšanos.

AAS “BALTA” Veselības polises cena 368.00 EUR (programmas kopējā prēmijas 4180.00 EUR).

AAS BALTA piedāvājums:„Ambulatorā un stacionārā palīdzība ar maksas stacionāriem pakalpojumiem – AS4M++” – 35 personām.

Ja vēlaties izmantot šo piedāvājumu, nformāciju par apdrošināmo personu (vārdu, uzvārdu, personas kodu, uzņēmuma rekvizītus rēķina sagatavošanai) sūtīt uz e-pastu: zane.jonaite@losp.lv līdz 22.oktobrim.
AS4 programma ir 100 % nopirkto pakalpojumu programma, kas , piemēram, ārsta vizīti līgumorganizācijā apmaksās 100 % apmērā ( cenrādis darbojas tikai nelīgumiestādēs ).

 • Tiek apmaksātas homeopāta, dermataloga imunologa konsultācijas un pirmreizējā fizioterapeita konsultācija;
 • Procedūras dermatoloģijā (biopsija, dermatoskopija);
 • Plaša spektra ārstnieciskās manipulācijas tai skaitā mazās ķirurģiskās operācijas, pārsiešanas;
 • Netiek nosauktas manipulācijas kuras tiek apmaksātas;
 • Tiek apmaksātas maksas ģimenes ārsta konsultācijas
 • Neatliekamā palīdzība tiek apmaksāta 75 EUR apmērā;
 • Privātā neatliekamā palīdzība darbojas visā Latvijas teritorijā;
 • Netiek nosaukti ārsti, kuru konsultācijas tiks apmaksātas;
 • Ārstu konsultācijām netiek noteikts limits vai apmeklējuma skaita ierobežojums;
 • Pirmreizējā fizioterapeita konsultācija, atsevišķi no Ambulatorās rehabilitācijas limita.
 • Dārgo tehnoloģiju izmeklējumiem nav noteikts gada limits, piemēram, nepieciešams divas magnētiskās rezonanses – līgumorganizācijā tiks apmaksātas 100% apmērā.
 • Maksas stacionārs tiek izmaksāts noteiktās apdrošinājuma summas apmērā bez ierobežojumiem un nav nepieciešams to iepriekš saskaņot (tai skaitā rekonstuktīvās, plastiskās, ķirurģiskas deformācijas korekcijas operācijas, kaulu un saistaudu deformācijas operācijas, deguna starpsienas korekcijas, kā arī uzturēšanos paaugstinātas maksās palātās, bez dienas limita );
 • Ir iespējams saņemt garantijas vēstuli, kas ārstniecības iestādei garantēs, ka tiks veikta apmaksa par maksas stacionāru no apdrošinātājiem (jāiesniedz tikai ārstējošā ārsta nosūtījum un operācijas tāme);
 • Nav ierobežojumu darbinieku pievienošanai vai izslēgšanai, tādejādi Jums nav jāmaksā par darbinieku polisi, kurš vairs nestrādā Jūsu uzņēmumā;
 • Izmaiņu veikšana ir vienkārša, saņemam Jūsu e-pastu un divu dienu laikā tiek sagatavotas izmaiņas ( parasti tas notiek tās pašas dienas ietvaros );
 • Pievienojot darbinieku visa polises summa , tai skaitā arī papildprogrammu apmaksājamā summa nesamazinās procentuāli visa gada garumā.
 • BALTA izslēdzot darbinieku no apdrošināšanas polises NEŅEM vērā atlīdzības.
 • Obligātās veselības pārbaudes tiek maksātas 100 % apmērā ar iespēju tās veikt Jūsu darba vietā ( iepriekš saskaņojot varam organizēt izbraukumu);
 • Medicīniskās komisijas un izziņas ( autovadītāju , ieroču nēsāšanai );
 • Skaidri saprotams Nelīgumiestādes cenrādis, cik norādīta summa par ,piemēram, konsultāciju tik darbinieks saņems.
 • Pēc visu nepieciešamo dokumentu saņemšanas atlīdzības izmaksa tiek veikta divu dienu laikā (ja izmanto BALTA ONLINE tad ir iespējams naudu saņemt pat tās pašas dienas laikā );
 • Čeku iesniegšana ir viss polises periods + viens mēnesis pēc polises darbības beigām;
 • Apdrošināšanas karšu dublikāti tiek gatavoti bez maksas;
 • VID izziņa apdrošinātajai personai tiek sagatavota bez maksas un izsūtīta automātiski februāra beigās;
 • Ir iespējams polisē pievienot darbiniekiem VIP statusu, kas dod priekšrocības izmaksu regulēšanā;
 • Ērta mobilā aplikācija un elektroniskās kartes; pielikumā informatīvs video par aplikācijas izmantošanu - https://www.youtube.com/watch?v=PbyXOUkn46Q

Programma "Ambulatorā un stacionārā palīdzība" - AS4 ar stacionāriem maksas pakalpojumiem

Programma "Zobārstniecība ar zobu higiēnu" - C3CH

AAS Balta apmaksājamās summas apmērs


Iznākusi oktobra Lauku lapa.

http://www.laukutikls.lv/sites/laukutikls.lv/files/informativie_materiali/lauku_lapa_nr._10_199.pdf


LLKC nedēļas aktuālitātes:

http://www.laukutikls.lv/sites/laukutikls.lv/files/informativie_materiali/lauku_e-lapa_15.10.2021.pdf


Pielikumā LOSP Info lapa.

 

"Latvijas aitu audzētāju asociācija"
© 2019-2018
"Klimpas", Jeru pagasts, p/n Endzele, Rūjienas novads, LV-4234
e-pasts: info@laaa.lv
Seko jaunumiem