Info lapa 11.06.2021
Piedāvājam jaunākās informācijas un aktualitāšu apkopojumu uz 2021.gada 11.jūniju LAAA infolapas formātā.

IESKATIES!

Iepērk visu škirņu jērus (izņemot Romānovas) dzīvsvarā no 35 kg, cena 2.75 EUR par kg.
Zvanīt Vizmai tālr. 29149989


LLKC sadarbībā ar SIA Texel.lv, biedrību “Latvijas aitu audzētāju asociācija” un AREI aicina apmeklēt lauku dienu par precīzo tehnoloģiju izmantošanu intensīvā jēru nobarošanā.

Lauku diena notiks attālināti vebināra formā Zoom platformā.

17. jūnijā no plkst. 10.00-12.15.

Pasākumā būs iespēja uzzināt par demonstrējuma ierīkošanu, gaitu un pirmajiem rezultātiem jēru nobarošanā.

Saimniecības valdes loceklis Kristaps Melbārdis dalīsies savā pieredzē un problēmu redzējumā veicot jēru nobarošanu intensīvā ēdināšanas sistēmā.

Pieteikšanās saite pasākumam: https://www.mitto.me/lopkopiba/aitkopiba

Papildu informācija: Anita Siliņa, LLKC Lopkopības kompetenču centra vadītāja, e-pasts: anita.silina@llkc.lv tālr. 28601061

Pieslēgšanās saite pasākumam: https://us02web.zoom.us/j/87147344162 Webinar ID: 879 9373 0058

Demonstrējuma tēma: Precīzo tehnoloģiju izmantošana intensīvā jēru nobarošanā (1. lote), LAD līguma Nr. 10 2.1-20/20/P23.

Pasākuma programma.


ReTV sižets par samniecību Bendiku piena aitas. Noskaties!

https://www.facebook.com/retv.lv/videos/2958331251090654


Apstiprināti grozījumi liellopu, cūku, aitu, kazu un zirgu vaislinieku un to vaislas materiāla sertifikācijas kārtībā, atvieglojot audzētājam tīršķirnes vaislinieka un vaislas materiāla sertificēšanas procesu.

Plašāk ZM mājas lapā:
https://www.zm.gov.lv/presei/atvieglojot-prasibas-turpmak-vaisliniekus-un-to-materialu-vaislai-sert?id=12243


Darbu sāk jauns elektroniskais palīgs lauksaimniekiem atbalsta finansējuma efektīvākai ieguldīšanai – Tehnikas un iekārtu katalogs.

Ceturtdien, 10. jūnijā, darbu sāk Tehnikas un iekārtu katalogs, ko izstrādājusi Zemkopības ministrija sadarbībā ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru (LLKC) un Lauku atbalsta dienestu (LAD), lai atvieglotu lauksaimniekiem tehnikas un iekārtu iegādi. Lielu atbalstu kataloga izveidošanā sniedza arī Lauksaimniecības tehnikas ražotāju un tirgotāju asociācija. Katalogs ir pieejams kā elektroniskais rīks LAD Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā.

Plašāk ZM mājas lapā:
https://zm.gov.lv/presei/darbu-sak-jauns-elektroniskais-paligs-lauksaimniekiem-atbalsta-finanse?id=12270


Top jauna elektroniskā pārvaldības sistēma lauksaimniekiem.

Ikviens, kuru interesē saimniecības elektroniska pārvaldīšana, drīzumā www.manslauks.lv varēs reģistrēt apstrādātajos laukos veiktās darbības un sekot tām līdzi, uzskaitīt ražu, veidot lauku vēsturi, piekļūt informācijai par savu saimniecību Lauku atbalsta dienests, Lauksaimniecības datu centrs, Valsts augu aizsardzības dienests datu bāzēs, sastādīt augu maiņas, aizsardzības un mēslošanas plānus, analizēt darbību un modelēt dažādas attīstības situācijas utt. Sistēma būs unikāla ar savu piemērotību dažādu nozaru saimniecībām – kā augkopības, tā lopkopības.

Ņemot vērā sistēmas komplicētību, to veido pa kārtām. Plānots, ka augkopības nozares saimniecības manslauks.lv varēs sākt izmantot jau šī gada rudenī. Savukārt lopkopības saimniecības – 2022.gadā.

Pašlaik mūsu FB kontā varēsiet sekot aktualitātēm lauku saimniecību elektroniskās pārvaldības sistēmas www.manslauks.lv izstrādē, kā arī uzdot sev interesējošos jautājumus. Sistēmu veido Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) sadarbībā ar lauksaimniekiem, lauksaimniekus pārstāvošajām organizācijām un zinātniekiem.

Jautājumu gadījumā rakstiet šeit (Manslauks) vai info@manslauks.lv.
Šobrīd www.manslauks.lv var noskatīties iepazīšanās video.


Publicēti jaunie lauksaimniecības bruto seguma aprēķini.

SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” (LLKC) Ekonomikas nodaļa, sadarbojoties ar augkopības un lopkopības ekspertiem, kā arī lauksaimniecībām, sagatavojusi 224 bruto segumus dažādiem kultūraugiem un lopu grupām par 2020. gadu. Bruto segumi tiek izstrādāti, lai veicinātu lauksaimnieciskās ražošanas procesu racionalizēšanu un optimizēšanu lauksaimniecībās.

Plašāk LLKC mājas lapā:
http://llkc.lv/lv/nozares/augkopiba-ekonomika-lopkopiba/sagatavoti-bruto-segumi-par-2020-gadu


Eiropas Komisija aicina visus interesentus piedalīties nākamajā sabiedriskajā apspriešanā par veicināšanas politikas pārskatīšanu Eiropas Savienībā un ārpus tās.

ES lauksaimniecības produktu noieta veicināšanas kampaņu mērķis ir atvērt jaunus noieta tirgus ES lauksaimniekiem un pārtikas rūpniecībai kopumā, kā arī palīdzēt attīstīt viņu esošo biznesu. Šajā apspriešanā tiks uzklausīti viedokļi par to, kā veicināšanas politika var uzlabot tās ieguldījumu ilgtspējīgākas ražošanas, patēriņa un sabalansētāka uztura popularizēšanā saskaņā ar Eiropas Komisijas stratēģiju “No lauka līdz galdam”, biodaudzveidības stratēģijām un Eiropas Vēža uzveikšanas plānu.
Šajā apspriešanā ir aicināti piedalīties visi iedzīvotāji un organizācijas. Anketu var pildīt latviešu valodā.

Apspriešana atvērta līdz šī gada 23.jūnijam un pieejama šajā saitē:
https://ec.europa.eu/info/law/better-regulation/have-your-say/initiatives/12782-ES-lauksaimniecibas-un-partikas-produkti-veicinasanas-politika-Eiropas-Savieniba-un-arpus-tas-politikas-parskatisana_lv


Agroresursu un ekonomikas institūts aicinām tirgotājus pieteikties LAUKU LABUMU TIRDZIŅAM.

Lai piedalītos Lauku dienā un tirgotos ar savu produkciju, aicinām pieteikties laicīgi.
Piesakies tirdzniecībai Lauku dienu ietvaros, sūtot aizpildītu pieteikuma anketu līdz 4. jūlijam e-pastā stende@arei.lv.


Latvijas Meža īpašnieku biedrība (LMĪB) aicina saimniekus pieteikties konkursam “Sakoptākais mežs”, lai dalītos savā pieredzē un palepotos ar meža īpašumos paveikto.

Konkurss noritēs jau piekto gadu, un savu pieteikumu ikviens interesents var iesniegt līdz 5. jūlijam.
Plašāk:
https://mezaipasnieki.lv/lv/meza-ipasnieki-aicinati-pieteikties-konkursam-sakoptakais-mezs-2021


Iznākusi jūnija Lauku lapa.

http://www.laukutikls.lv/sites/laukutikls.lv/files/informativie_materiali/lauku_lapa_nr._6_195.pdf


LLKC nedēļas aktuālitātes:

http://www.laukutikls.lv/sites/laukutikls.lv/files/informativie_materiali/lauku_e-lapa_11.06.2021.pdf


Pielikumā LOSP Info lapa.

 

"Latvijas aitu audzētāju asociācija"
© 2019-2018
"Klimpas", Jeru pagasts, p/n Endzele, Rūjienas novads, LV-4234
e-pasts: info@laaa.lv
Seko jaunumiem