Info lapa 1.11.2021
Piedāvājam jaunākās informācijas un aktualitāšu apkopojumu uz 2021.gada 1.novembri LAAA infolapas formātā.

 Plānotās mācības būs decembra sākumā!

2021. gada 1.-2.decembrī Vidzemē notiks biedrības "Latvijas aitu audzētāju asociācija" organizētās divu dienu mācības "Aitkopības produkcijas pārstrāde, kvalitātes nodrošināšana.". Mācību praktiskā daļa notiks gan saimniecībā 3D development, gan SIA AIBI.
Teorijas daļa notiks nometņu centrā Ērgļa spārni ("Lazdas", Ērgļu pagasts, Madonas novads).
Lektores - Inga Platpīre, Daina Kairiša.
Ar mācību programmu var iepazīties pielikumā. Apmeklējot divu dienu mācības, pārraugiem kā ierasts tiks piešķirtas 16h (8h teorija, 8h prakse).
Līdzmaksājums par dalību divu dienu mācībās ir 13,00 euro mazajām saimniecībām un mežsaimniecības pakalpojumu uzņēmumiem, kam pēdējā noslēgtā gada apgrozījums nepārsniedz 15 000 euro, un meža zemes īpašniekiem un tiesiskajiem valdītājiem ar meža zemes platību līdz 50 hektāriem. Pārējiem līdzmaksājums sastāda 65.00 euro.
Mācības ietver gan teorētiskās, gan praktiskās nodarbības.
Pieteikšanās obligāta, dalībnieku skaits ierobežots (grupā max 20 cilvēki).
Visiem, kuri būs apmeklējuši vismaz 75%, tiks izsniegts apliecinājums.
Dalībai mācībās aicinām pieteikties, zvanot pa tālr. 25669918 vai rakstot uz e-pastu: info@laaa.lv.
Pirms apstiprināsim Jūsu reģistrāciju, lūgums aizpildīt un elektroniski atsūtīt Mācību dalībnieka reģistrācijas veidlapu (pielikumā).
Papildus aicinām atsūtīt skanētus arī citus saistošus dokumentus, kas pierāda Jūsu iesaisti nozarēs (lauksaimniecības un pārtikas ražošanas nozare vai pārtikas ražošanas nozare vai mežsaimniecības nozare).
Kā saistošie dokumenti var būt, piemēram, Zemesgrāmata, kas apliecina, ka Jūsu īpašumā ir lauksaimniecības zeme, mežs; EPS izdruka, ja Jūs 2021.gadā esiet pieteicies platību maksājumiem; saimnieciskās darbības veicējiem D3 veidlapas kopija; juridiskām personām gada pārskata kopija; uzņēmuma (z/s) darbiniekiem izziņa par to, ka strādā uzņēmumā (darba līgums nav jāiesniedz), par ģimenes locekļiem -skaidrojumu ieraksta Mācību dalībnieka reģistrācijas veidlapā sadaļā Piezīmes –radniecības saistību ar uzņēmuma īpašnieku, kā arī informāciju par to, ka klausītājs ir iesaistīts uzņēmuma saimnieciskajā darbībā un ir kopīga mājsaimniecība. Vērtētājiem un pārraugiem - sertifikāta kopija.
Mācību dalībniekiem jāuzrāda Covid-19 sertifikāts, kurš apliecina, ka mācību dalībnieks ir pabeidzis pilnu vakcinācijas kursu pret Covid-19 vai pārslimojis Covid-19 pēdējo 6 mēnešu laikā. Sertifikātu iespējams lejuplādēt vietnē www.Covid19sertifikats.lv.


Pagājušajā nedēļā notika vairākas sanāksmes, kurās piedalījās LAAA valdes locekļi un speciālisti.

19.oktobrī Daina Kairiša un Kristaps Melbārdis piedalījās ZM sanāksmē "Tirgus vērtības noteikšanu aitām un kazām, infekcijas slimību uzliesmojuma gadījumā un gadījumā, ja visu ganāmpulku nepieciešams likvidēt", kā tas ir ar Āfrikas cūku mēri. Ir veikti pirmie aprēķini par kompensācijas apmēriem, bet ņemot vērā kautuvēs nodoto visus vecumu un dzimumu aitu kautsvara rādītājus, klātesošie vienojās par šo jautājumu atkārtoti debatēt.

26.oktobrī Kristaps Melbārdis piedalījās LOSP Gaļas grupas sanāksmē, kurā tika apskatīts ZM piedāvājums kopējam ciltsdarba finansējumam (subsīdijas projekts 2022) un jautājums par LDC datu bāzes piekļuvi, un to uzraudzību.

26.oktobrī Dmitrijs Bortņikovs, Harita Eglīte, Ilze Miķelsone, Dace Bārzdiņa piedalījās sanāksmē "Vadlīnijas par liellopu, aitu, kazu un zirgu šķirnes noteikšanu un tās reģistrēšanu datu bāzē".
Galvenie principi:

  1. Šķirnes piešķiršanai izmanto mātes un tēva šķirni;
  2. Jaunas šķirnes veidošanai jāizmanto vienas šķirnes vaislinieku 3 paaudzēs;
  3. Ja nav ievēroti šie nosacījumi, tad šķirni piešķir pēc atbilstības tabulas;
  4. Šķirne, kas piešķirtas līdz 01.06.2020, netiek pārrēķināta.

28.oktobrī Dmitrijs Bortņikovs piedalījās LBLA padomes sēde, kurā tika pārrunāti ZM priekšlikumi atbalsta nosacījumu pilnveidošanai un finansējuma piešķīrumam sekojošos Ekoshēmu un Agrovides pasākumos:

  1. Ekoshēma: 1.Atbalsts par videi un klimatam labvēlīgu lauksaimniecības praksi;
  2. Ekoshēma: 6. Zālāju saglabāšanas veicināšana;
  3. Ekoshēma: 7. Bioloģiskās ražošanas prakses veicināšana;
  4. Agrovides atbalsts bioloģiskai lauksaimniecībai, t.sk. bioloģiskie zālāji.

 Aicinām biedrus aizpildīt atjaunoto ZM izstrādāto kalkulatoru un sniegt savu viedokli. Kalkulators atrodams pielikumā.

Savus komentārus par kalkulatorus sūtīt uz info@laaa.lv.


Ziņa no Baltic Vianco Trading.

Šis mums būs sanācis ražīgs un produktīvs jēru eksporta gads. Bet tas nebūtu izdevies, ja jūs, saimnieki, nedotu mums iespēju sadarboties un pierādīt mūsu spēju strādāt stabili un ilgtermiņā. Paldies par to!
Mēs paredzam vēl vienas jēru kravas eksportu novembrī - nepalaid garām iespēju! Ja Tev ir, ko piedāvāt, sazinies ar mūsu uzņēmuma pārstāvjiem, lai vienotos par cenu un turpmāko sadarbības gaitu!
Pēcāk jēru eksportus atsāksim pavasarī, ap martu/aprīli.
Vidzemē un Latgalē kontaktpersona ir Iļja, tel. 20016697, ilja.leonovs@balticvianco.lv.
Kurzemē un Zemgalē kontaktpersona ir Zane, tel. 29114422, zane.brance@balticvianco.lv.
Priecāsimies sadarboties!
www.balticvianco.lv


Lauku atbalsta dienests aicina turpmāk ar LAD sazināties tikai pa klientu apkalpošanas tālruni 67095000. Līdz šim arī katrai reģionālajai lauksaimniecības pārvaldei bija atsevišķs kontakttālrunis, bet to darbība tiek pārtraukta. Līdz šā gada beigām esošie numuri vēl darbosies, bet tie automātiski tiks pāradresēti uz vienoto tālruņa numuru 67095000.

LAD atgādina, ka LAD oficiālā elektroniskā pasta adrese ir pasts@lad.gov.lv, iepriekšējā oficiālā elektroniskā pasta adrese lad@lad.gov.lv turpinās paralēli funkcionēt līdz šī gada 31. decembrim.


Lai noskaidrotu, cik viegli laukos ir būt ne tikai jaunam, bet arī jaunienācējam, lai saprastu, vai laukos vispār iespējams paņemt brīvdienu, par atvaļinājumu nemaz nerunājot, kā arī uzzinātu, kas iedvesmo tur dzīvot, aicinām piedalīties Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC), Valsts lauku tīkla (VLT) un Jauno zemnieku kluba (JZK) rīkotajā tiešsaistes iedvesmas konferencē “Vai viegli būt jaunam laukos?”

Pasākumā, kas notiks 3. novembrī no plkst. 10.00 līdz 14.30 platformā Zoom, aicināts piedalīties ikviens interesents, līdz 2. novembrim piesakoties: https://www.mitto.me/vai-viegli-but-jaunam-laukos-/registracija-iedvesmas-pasakumam-vai-viegli-but-jaunam-laukos-
Dienu pirms pasākuma ikvienam tiks nosūtīta pieejas saite.


Iznācis novembra Agro tops!

Tajā lasi interviju ar LDC darbiniekiem un rakstu par skābbarības saglabāšanu.


Oktobra Latvijas lopkopis.

Ja vēl neesi paspējis izlasīt oktobra Latvijas lopkopi, tad šajā reizē tajā ir par aitu pareizu svēršanu un svaru tehnoloģiskajiem risinājumiem. Savās zināšanās dalās LLKC lauksaimniecības/mehānikas inženieris Pēteris Zelčs un LAAA speciāliste Dina Avotiņa.


LLKC nedēļas aktuālitātes:

http://www.laukutikls.lv/sites/laukutikls.lv/files/informativie_materiali/lauku_e-lapa_29.10.2021.pdf


Pielikumā LOSP Info lapa.

"Latvijas aitu audzētāju asociācija"
© 2019-2018
"Klimpas", Jeru pagasts, p/n Endzele, Rūjienas novads, LV-4234
e-pasts: info@laaa.lv
Seko jaunumiem